58 573 36 10 lub 510 375 680 biuro@mebledom.com

Zamów bezpłatne

próbki kolorów

Dostawa od 0 zł

dla zam. > 3000 zł lub w Trójmieście i okolicach

Bezpieczne płatności

Raty RRSO 0%

Termin realizacji

max 4 tygodnie

Stoły i krzesła w hotelach: wybór, wygoda i wrażenie

utworzone przez | wrz 18, 2023 | Blog, Stoły i krzesła do hotelu

Kiedy wchodzimy do hotelu, często pierwsze wrażenie jest kluczowe. Niezależnie od tego, czy jesteśmy turystami podróżującymi na wakacje, czy też biznesmenami na spotkaniu, atmosfera hotelu ma ogromne znaczenie. Jednym z kluczowych elementów, które wpływają na tę atmosferę, są stoły i krzesła, które można znaleźć w lobby, restauracjach, pokojach i innych przestrzeniach wspólnych. Warto zastanowić się, jakie stoły i krzesła są wykorzystywane w hotelach oraz jakie czynniki wpływają na ich wybór.

Wygoda i Funkcjonalność

Pierwszym i najważniejszym aspektem, który hotelarze biorą pod uwagę przy wyborze stołów i krzeseł, jest wygoda gości. Goście oczekują, że będą mogli spędzić czas w hotelowych przestrzeniach wspólnych w komfortowych warunkach. Dlatego stoły i krzesła muszą być wygodne, ergonomiczne i dostosowane do różnych potrzeb.

W hotelowych lobby i przestrzeniach recepcyjnych często można znaleźć eleganckie fotele i kanapy, które zapewniają gościom wygodne miejsce do relaksu i oczekiwania. W restauracjach hotelowych, na przykład, krzesła powinny być tak zaprojektowane, aby umożliwiały długotrwałe siedzenie podczas jedzenia. W pokojach gościnnych stoły i krzesła muszą być odpowiednie do pracy przy biurku lub do spędzania czasu na relaksie.

Estetyka i Styl

Kolejnym istotnym czynnikiem, który wpływa na wybór stołów i krzeseł w hotelach, jest estetyka i styl. Meble te muszą pasować do ogólnego wystroju i charakteru hotelu. Na przykład, luksusowy hotel będzie preferował eleganckie i ekskluzywne stoły i krzesła, podczas gdy hotel o bardziej nowoczesnym charakterze może wybierać minimalistyczne i designerskie meble.

Kolor, materiały i wzory stołów i krzeseł również odgrywają istotną rolę w tworzeniu odpowiedniej atmosfery. Jasne drewno i stonowane kolory mogą stworzyć wrażenie spokoju i elegancji, podczas gdy jaskrawe kolory i odważne wzory mogą dodać energii i życia do przestrzeni.

Trwałość i łatwość utrzymania

Hotelarze zdają sobie sprawę z intensywnego użytkowania, jakie meble w hotelach muszą wytrzymać. Dlatego trwałość jest kolejnym kluczowym czynnikiem przy wyborze stołów i krzeseł. Meble te muszą być odporne na zużycie, łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na uszkodzenia.

Często stosowane są materiały takie jak stal nierdzewna, drewno o podwyższonej odporności na zarysowania, czy też tkaniny łatwe do czyszczenia. Dbając o trwałość mebli, hotele oszczędzają na kosztach konserwacji i wymiany mebli w przyszłości. W naszej ofercie znajdują się stoły z blatem wykonanym z zastosowaniem naturalnego forniru dębowego, ale na zamówienia możemy wykonać blaty z płyty laminowanej.

Zróżnicowane potrzeby gości

Warto również zauważyć, że różne hotele mogą być przeznaczone dla różnych grup gości. Hotele biznesowe muszą zapewnić ergonomiczne krzesła i funkcjonalne biurka, aby umożliwić wydajną pracę. Hotele rodzinne muszą zapewnić miejsce do wspólnych posiłków i zabaw dla dzieci. Hotele spa i luksusowe muszą stworzyć przestrzenie relaksu i komfortu.

W związku z tym, stoły i krzesła w hotelach mogą mieć różne formy i funkcje, aby zaspokoić różnorodne potrzeby gości.

Podsumowanie

Stoły i krzesła w hotelach pełnią kluczową rolę w tworzeniu wygodnej i atrakcyjnej atmosfery dla gości. Wybór tych mebli jest starannie przemyślany, biorąc pod uwagę wygodę, estetykę, trwałość i różnorodne potrzeby gości. Ostatecznie, odpowiednie stoły i krzesła pomagają hotelom tworzyć niezapomniane wrażenia dla swoich gości, co z kolei może wpłynąć na ich lojalność i pozytywne rekomendacje.

KOSZYK

DOSTAWA

od 0 zł
Dla zamówień powyżej 3000 zł (cały kraj) lub dla zamówień z Trójmiasta i okolic (dowolna wartość zamówienia).
Dla innych zamówień:
180 zł – cały kraj.

Produkty dostarczamy naszym transportem lub kurierem solidnie zapakowane na paletach (w zależności od możliwości logistycznych). Krzesła są fabrycznie zmontowane. Stoły wymagają przykręcenia nóg do blatu (instrukcja przesyłana wraz z meblem).

WYBIERZ RATY 0 PROCENT

KOLORYNie jesteś pewien, jaki kolor wybrać? Zamów próbki tutaj.
Nie ma Twojej tapicerki? Prawdopodobnie mamy ją w magazynie. Zadzwoń do nas, podaj tapicerkę w uwagach do zamówienia.

DZIĘKUJEMY