58 573 36 10 lub 510 375 680 biuro@mebledom.com

Zamów bezpłatne

próbki kolorów

Dostawa od 0 zł

dla zam. > 3000 zł lub w Trójmieście i okolicach

Bezpieczne płatności

Raty RRSO 0%

Termin realizacji

max 4 tygodnie

Zalety stołów okrągłych. Skomponuj swój zestaw stołu okrągłego z krzesłami

utworzone przez | cze 15, 2023 | Blog, Okrągłe stoły rozkładane, Zestaw krzesła i stół, Zestaw stół rozkładany i krzesła

Stół jest nieodłącznym elementem każdego domu, restauracji czy biura. W zależności od preferencji i potrzeb, istnieje wiele różnych kształtów stołów. Dwa najpopularniejsze z nich to stoły okrągłe rozkładane i stoły prostokątne. Oba mają swoje zalety, ale w tym artykule skupimy się na prezentacji korzyści, jakie oferują stoły okrągłe rozkładane w porównaniu do stołów prostokątnych.

  1. Doskonałe do rozmów i interakcji. Jedną z głównych zalet stołów okrągłych jest to, że sprzyjają one lepszej komunikacji i interakcji pomiędzy osobami siedzącymi przy stole. W przeciwieństwie do stołów prostokątnych, które tworzą wyraźne granice pomiędzy uczestnikami spotkania, stoły okrągłe umożliwiają bardziej równomierne rozmieszczenie osób wokół stołu. To sprzyja swobodniejszemu przepływowi rozmowy, umożliwia łatwiejsze nawiązywanie kontaktu wzrokowego i bardziej intymną atmosferę.
  2. Optymalne wykorzystanie przestrzeni. Stoły okrągłe rozkładane są znakomitym rozwiązaniem w przypadku ograniczonej przestrzeni. Ich kształt eliminuje ostrych kantów, które mogłyby utrudniać przemieszczanie się po pomieszczeniu. Ponadto, stoły okrągłe często posiadają mechanizm rozkładania, co oznacza, że można je dostosować do aktualnych potrzeb. W sytuacji, gdy nie jest potrzebny większy rozmiar stołu, można go złożyć, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu.
  3. Estetyczny design. Stoły okrągłe rozkładane są nie tylko funkcjonalne, ale także estetycznie przyjemne dla oka. Ich zaokrąglone kształty nadają wnętrzu miękkości i harmonii. Bez względu na styl aranżacji wnętrza, stoły okrągłe pasują do różnych dekoracji, dodając im elegancji i wyrafinowania.
  4. Większa pojemność. Stoły okrągłe często posiadają większą pojemność niż stoły prostokątne o podobnych wymiarach. W przypadku, gdy przy stole zasiada większa grupa osób, stoły okrągłe pozwalają na wygodne umieszczenie większej liczby krzeseł wokół stołu. Jest to szczególnie ważne podczas rodzinnych spotkań, imprez czy uroczystości, kiedy to chcemy zapewnić wszystkim gościom wygodne miejsce.
  5. Bezpieczeństwo dla dzieci. Stoły okrągłe rozkładane są również bardziej bezpieczne dla dzieci. Brak ostrych kantów minimalizuje ryzyko przypadkowych urazów, które mogą wystąpić, gdy dzieci nieumyślnie uderzą w rogi stołu. Dodatkowo, stoły okrągłe mają tendencję do stabilności, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas zabawy czy nauki dzieci przy stole.

Podsumowując, stoły okrągłe rozkładane oferują wiele korzyści w porównaniu do stołów prostokątnych. Sprzyjają komunikacji, optymalnie wykorzystują przestrzeń, mają estetyczny design, większą pojemność oraz zapewniają większe bezpieczeństwo dla dzieci. Przy wyborze stołu warto wziąć pod uwagę wszystkie te zalety i dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, aby stworzyć przyjazne i funkcjonalne miejsce spotkań w naszym domu, restauracji czy biurze.

W ofercie Pomorskie Meble posiadamy wiele wariantów okrągłych stołów rozkładanych. Polecamy na przykład ten zestaw stołu okrągłego z krzesłami.

KOSZYK

DOSTAWA

od 0 zł
Dla zamówień powyżej 3000 zł (cały kraj) lub dla zamówień z Trójmiasta i okolic (dowolna wartość zamówienia).
Dla innych zamówień:
180 zł – cały kraj.

Produkty dostarczamy naszym transportem lub kurierem solidnie zapakowane na paletach (w zależności od możliwości logistycznych). Krzesła są fabrycznie zmontowane. Stoły wymagają przykręcenia nóg do blatu (instrukcja przesyłana wraz z meblem).

WYBIERZ RATY 0 PROCENT

KOLORYNie jesteś pewien, jaki kolor wybrać? Zamów próbki tutaj.
Nie ma Twojej tapicerki? Prawdopodobnie mamy ją w magazynie. Zadzwoń do nas, podaj tapicerkę w uwagach do zamówienia.

DZIĘKUJEMY