Zamów bezpłatne próbki

Kolory drewna i tapicerki

Dostawa od 0 zł

Dla zam.>3000zł i Trójmiasto

Bezpieczne płatności

+Raty RSSO 0%

Czas realizacji

Do 4 tygodni

Stoły Amsterdam Loft i zestawy z tym stołem w promocji do 19 maja! Zobacz produkty

Trendy wnętrzarskie 2023 – jaki stół i krzesła wybrać?

utworzone przez | kwi 5, 2023 | Blog, Inspiracje, Meble do jadalni, Okrągłe stoły rozkładane

Nowy rok to nowe trendy wnętrzarskie. Warto więc zastanowić się nad tym, co będzie na topie w 2023 roku. Bez wątpienia czeka nas spore odświeżenie, choć wiele sprawdzonych projektów i wyborów z poprzednich lat również będzie miało zastosowanie w najbliższych miesiącach. Sprawdź, co będzie modne pod kątem wnętrz w 2023 roku ze szczególnym uwzględnieniem stołu i krzeseł do jadalni. Na co postawić?

Wielofunkcyjność wciąż na topie

Pod względem funkcjonalności wciąż na topie będą uniwersalne meble, które w domowej przestrzeni mogą spełniać kilka zadań. Doskonałym tego przykładem są stoły i krzesła. Choć docelowo kupowane są po to, aby pozwolić na wygodne spożywanie posiłków oraz spędzanie czasu wolnego, to jednak ostatnio coraz chętniej wykorzystywane są także jako stanowisko do pracy, nauki, czy też przestrzeń do zabaw. Funkcjonalność stołu wzrasta, gdy postawisz na mebel rozkładany. Idzie to w parze z oszczędnością miejsca, co również jest trendem utrzymującym się od lat i ważnym w 2023 roku. Okrągły stół rozkładany to mebel, który zachowuje jedną z pierwszych pozycji w zakresie wpisywania się w obowiązujące trendy. Choć mijają lata, to on wciąż pozostaje na topie.

Oszczędność przestrzeni

Kolejnym kluczowym aspektem, na który powinno zwracać się uwagę, kupując meble w 2023 roku, jest oszczędność przestrzeni. Od lat odchodzi się od przesadnie dużych mebli, jeżeli nie można skorzystać z ich potencjału. Trendem 2023 będzie podążanie w kierunku mniejszych gabarytowo mebli, przy zachowaniu ich pożądanej funkcjonalności. W zależności od stylu wykończenia wnętrza mogą to być proste formy, które są uniwersalne i ponadczasowe, jak i bardziej zdobione projekty. Te ostatnie muszą być jednak starannie dopasowane do danego stylu i będą cechowały się mniejszą uniwersalnością. Kupując mebel, zawsze dopasuj go do swoich realnych potrzeb. Im mniej przestrzeni Ci zajmie, tym bardziej przestronne pozostanie dane pomieszczenie.

Ekologia i stawianie na naturalne materiały

W 2023 roku konsumenci jeszcze większy nacisk będą kładli na dbałość o środowisko naturalne i wykorzystywanie naturalnych materiałów w produkcji mebli. To cenna wskazówka dla producentów. Drewniane stoły, krzesła i inne meble użytkowe pozostaną na topie. Najbliższe miesiące to także podążanie świadomych konsumentów w kierunku mebli pozyskiwanych z odzysku, aby dać im drugie życie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy mebel nadaje się do renowacji, przy zachowaniu bezpieczeństwa jego użytkowania. Czasem lepiej i bezpieczniej kupić nowy produkt od cenionego producenta, który swoją produkcję opiera na naturalnych materiałach i prowadzi ją zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Tak jak my, w Pomorskie Meble.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. To ona będzie miała w 2023 roku kluczowe znaczenie w kontekście kupowania nowych mebli. Klienci wolą zapłacić więcej za starannie przygotowany i wysokiej jakości mebel, który przetrwa lata. Wydaje się, że najbliższe miesiące powinny charakteryzować się spadkiem sprzedaży mebli z popularnych sieciówek, które pozwalają na użytkowanie maksymalnie przez kilka sezonów. W domach i mieszkaniach zwrócimy jeszcze większą uwagę na to, że czasem mniej znaczy więcej. Oznacza to, że lepiej mieć mniej, ale wysokiej jakości i użytecznych mebli, niż zbyt dużą liczbę tych, co do których jakości mamy pewne wątpliwości.

Jeżeli jadalnia, to raczej w zestawie

Jeżeli jadalnia, to raczej kupowana w zestawie. W obecnym roku również znaczenie będzie miała harmonia wnętrz i ich dopasowanie stylistyczne. Dużo łatwiej o to, jeżeli kupuje się stoły i krzesła w komplecie. Zdecydowanie więcej gimnastyki wymaga dopasowanie ich z innych kolekcji, a czasem jest to wręcz bardzo trudne. Wśród mebli do jadalni w mieszkaniu lub domu wciąż wysokie miejsce zajmować będzie stół okrągły z krzesłami. Alternatywą do niego pozostają stoły o blatach kwadratowych i prostokątnych. W każdej z tych wariantów można kupić stół z funkcję rozkładania blatu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie

Serdecznie zapraszamy do zakupu mebli w sklepie Pomorskie Meble. Prowadzimy rodzinną firmę, w której duży nacisk kładziemy na jakość produkowanych mebli, w tym stołów okrągłych z krzesłami i innych. Dbamy o to, by nasze propozycje idealnie wpisywały się w obowiązujące trendy i potrzeby odbiorców. Z ofertą mebli możesz zapoznać się w sklepie internetowym lub w stacjonarnym showroomie w Redzie koło Trójmiasta. Zapraszamy do kontaktu.

KOSZYK

DOSTAWA

od 0 zł
Dla zamówień powyżej 3000 zł (cały kraj) lub dla zamówień z Trójmiasta i okolic (dowolna wartość zamówienia).
Dla innych zamówień:
180 zł – cały kraj.

Produkty dostarczamy naszym transportem lub kurierem solidnie zapakowane na paletach (w zależności od możliwości logistycznych). Krzesła są fabrycznie zmontowane. Stoły wymagają przykręcenia nóg do blatu (instrukcja przesyłana wraz z meblem).

WYBIERZ RATY 0 PROCENT

KOLORYNie jesteś pewien, jaki kolor wybrać? Zamów próbki tutaj.
Nie ma Twojej tapicerki? Prawdopodobnie mamy ją w magazynie. Zadzwoń do nas, podaj tapicerkę w uwagach do zamówienia.

DZIĘKUJEMY

 


Ewa Dubiella

Bardzo polecam. Super meble, mili i pomocni ludzie, polecam wszystkim, jesteśmy bardzo zadowoleni. Kupowaliśmy stół i krzesła

Eliza G.

Ciesze sie ze trafilam na ten sklep - oprocz tego ze stol i krzesla sa super to pomoc i kontakt wysmienity nawet po dlugim czasie po kupnie stolu i krzesel

*opinie nieweryfikowane