58 573 36 10 LUB 510 375 680   BIURO@MEBLEDOM.COM

Zamów bezpłatne

próbki kolorów

Dostawa tylko

180 zł

Bezpieczne płatności

Raty RRSO 0%

Termin realizacji

max 4 tygodnie

Stoły Amsterdam Loft (w kolorze blatu dąb naturalny + czarne nogi) dostępne od ręki z magazynu.

(czas przygotowania wysyłki i dostawy około 3-5 dni)

Jak zabezpieczyć krzesła tapicerowane i drewniane przed zwierzętami?

utworzone przez | gru 31, 2022 | Blog, Inspiracje, Pielęgnacja mebli | 0 komentarzy

W wielu domach i mieszkaniach można spotkać zwierzęta domowe. Do najpopularniejszych z nich bez wątpienia należą psy i koty. Posiadanie ich daje mnóstwo radości, jednak wiąże się również z określonymi obowiązkami i zagrożeniami. Jednym z nich jest możliwość zniszczenia mebli przez zwierzęta. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć krzesła tapicerowane i drewniane przed pupilami. Dzięki temu meble dłużej zachowają swoją estetykę i funkcjonalność.

Czym kierować się przy wyborze mebli, jeżeli posiadasz zwierzę?

Posiadając koty lub psy, warto odpowiedzialnie dobierać meble do domu lub mieszkania. Wszystko dlatego, że popularne pupile mają tendencję do niszczenia mebli. W związku z tym powinno się zrezygnować z zakupu mebli o delikatnej strukturze. Zdecydowanie lepszym wyborem będą te, które posiadają wzmocnioną tapicerkę lub twardą powłokę drewnianą. Tego typu materiały dużo trudniej zniszczyć. Wśród mebli tapicerowanych dobrym wyborem będą krzesła, które sa pokryte grubymi i gęsto tkanymi materiałami Solidna skóra lub bawełniana alcantara to tylko pierwsze przykłady z brzegu. Dodatkowym atutem gęstych splotów jest to, że są łatwiejsze w pielęgnacji. Dzięki temu łatwiej utrzymać ich estetykę w dłuższej perspektywie. Złym wyborem będą na pewno tkaniny takie jak: satyna, jedwab, czy welur.

Jak chronić meble tapicerowane?

Pierwszym krokiem w ochronie krzeseł tapicerowanych w domu powinna być edukacja zwierząt. Psy i koty warto uczyć korzystania z mebli, a także odpowiedniego obchodzenia się z nimi. Im szybciej wdrożysz odpowiednie zachowania (np. w konsultacji z psim lub kocim behawiorystą), tym lepiej. Niestety zwierzaki mają tendencję do niszczenia mebli, co może wiązać się z niepotrzebnymi wydatkami lub zaburzeniem estetyki przestrzeni w domu. Ponadto warto postawić na dedykowane dla zwierząt rozwiązania, które zminimalizują ryzyko zadrapań mebli. W przypadku kotów strzałem w dziesiątkę będą drapaki i kocimiętka. W dużym stopniu zredukuje to ryzyko niewłaściwych zachowań kota względem tapicerki krzesła. Dodatkowym zabezpieczeniem krzeseł mogą być zdejmowane i wymienne pokrowce. Gdy meble nie są użytkowane, warto zabezpieczyć je pokrowcem. W najgorszym wypadku dojdzie do zniszczenia jego, a nie drogiej tapicerki. W ramach ochrony mebli tapicerowanych stosuje się również impregnaty, których zadaniem jest uodpornienie tkaniny na plamy, a także wzmocnienie jej struktury.

Jak chronić meble drewniane?

Choć meble tapicerowane są bardziej narażone na zniszczenia przez zwierzęta, to jednak drewniane też są zagrożone. Z drugiej strony są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe i coraz rzadziej dochodzi do sytuacji, gdy zwierzę je zniszczy. Największym ryzykiem jest zadrapanie struktury drewna przez koty, czy też obgryzienie mebli przez psy. W związku z tym zwierzęta od małego powinny być uczone właściwych postaw i zachowania. Nie ma skuteczniejszej metody zabezpieczenia mebli drewnianych przed pupilami. Oczywiście warto postawić na impregnaty i odpowiednią pielęgnację stołów i krzeseł, aby wzmocnić ich strukturę i zadbać o ich estetykę.

Dlaczego zwierzęta niszczą meble?

Kupując stół okrągły rozkładany i krzesła do salonu, chcesz cieszyć się jego pięknem i estetyką przez lata. Nieodpowiednie zachowanie zwierząt może zniweczyć Twoje plany. Nie oznacza to jednak, że warto rezygnować z posiadania pupila. Najczęściej zwierzęta niszczą meble, ponieważ:

  • są znudzone;
  • mają nadmiar energii;
  • mają problemy zdrowotne;
  • czują się porzucone (gdy zostają same w domu);
  • próbują zwrócić na siebie uwagę.

W związku z tym warto dokładnie analizować postawę zwierzęcia i odpowiednio wcześnie reagować. Dbanie o aktywność fizyczną i zapewnienie atrakcji pupilowi sprawią, że zredukujesz ryzyko uszkodzenia mebli. Dzięki temu stół okrągły z krzesłami zachowa swój pierwotny wygląd i funkcjonalność na lata, a zwierzęta nie będą zainteresowane zniszczeniem elementów zestawu. Jeżeli masz poważniejsze problemy ze zwierzęciem, to skonsultuj się z dedykowanym behawiorystą.

Zapraszamy do zakupu krzeseł i stołów w Pomorskie Meble

Pomorskie Meble to miejsce, w którym bez trudu wybierzesz zestaw mebli do swoich potrzeb. Jesteśmy producentem i dystrybutorem mebli, które powstają w rodzinnej manufakturze. Dbamy o jakość każdego pojedynczego egzemplarza i o zadowolenie naszych klientów. To odporne modele, dzięki czemu są trudniejsze do zniszczenia dla zwierząt. Odpowiednio o nie zadbaj, a zachowają swój wygląd na lata. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu w Redzie lub zakupów na stronie internetowej.

KOSZYK

DOSTAWA

180 zł – cały kraj!
Produkty dostarczamy naszym transportem lub kurierem solidnie zapakowane na paletach (w zależności od możliwości logistycznych). Krzesła są fabrycznie zmontowane. Stoły wymagają przykręcenia nóg do blatu (instrukcja przesyłana wraz z meblem).

DZIĘKUJEMY

WYBIERZ RATY 0 PROCENT

KOLORYNie jesteś pewien, jaki kolor wybrać? Zamów próbki tutaj.
Nie ma Twojej tapicerki? Prawdopodobnie mamy ją w magazynie. Zadzwoń do nas, podaj tapicerkę w uwagach do zamówienia.